polecane zestawy komputerowe kwiecień

Cześć! Jeśli to czytasz to pewnie przymierzasz się do zakupu komputera do gier. Dobrze trafiłeś! Przygotowałem dla Ciebie „polecane zestawy komputerowe maj 2022”, które moim zdaniem są nalepszym wyborem. W przeciwieństwie do gotowców ze sklepu, komputery wykorzystane w moim zestawieniu są zbudowane na markowych częściach, które są mało awaryjne. Zestawy przyjadą do Ciebie w częściach, więc jeśli chcesz tego uniknąć należy wybrać w koszyku usługę montażu za 99zł:). Zaraz po krótkim opisie sytuacji na rynku umieściłem polecane zestawy komputerowe maj 2022.

Rynek GPU

Z powodu spadku cen kryptowalut sklepy typu x-kom delikatnie obniżyły ceny kart graficznych. Nie należy jednak cieszyć się przedwcześnie, bo doskonale wiemy jak przewrotny od 2 lat jest rynek kart graficznych. Nie mniej zauważalna jest spadkowa tendencja cen a czy się utrzyma czy nie, tutaj ciężko przewidzieć.
Jeśli chodzi o radeona RX 6500 XT to ciężko go teraz dorwać. Zamiast niego wcisnąłem GTX1660ti 6GB bo akurat pojawiły się w okolicach 1799zł.

Nowy RTX3050 nie znalazł swojego miejsca w propozycjach. Starszy RTX 2060 jest od niego jednak wydajniejsza opcją przy tej samej cenie.

CPU

Wykorzystałem 10th, 11th oraz 12 generacje procesorów. Nie wykorzystałem w zestawach ryzenów, ponieważ aktualnie nie widzę ich sensu w zestawach. Zobaczymy co przyniesie następna generacja ryzenów. Sam jestem bardzo ciekaw jak będą wypadały procesory czerwonych w stosunku do 12 generacji. A wy co sądzicie? Dajcie znać w komentarzu:)

Dyski

Co do dysków, jeśli masz troche kasy możesz dołożyć do samsunga 980, będzie on troche wydajniejszy. W codziennym użytkowaniu czy graniu cięzko odczuć różnice. Jeśli zajmujesz sie renerem czy pracujesz na dużych plikach to polecam dołożyć.

Jeśli szukasz laptopa sprawdź też polecane laptopy

Pozdrawiam PC SPEC:)

Polecane zestawy komputerowe

Monitory dla graczy

Myszki dla graczy

Klawiatury dla graczy


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *